PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=628}

Matrix

The Matrix
7,6 831 875
ocen
7,6 10 1 831875
7,9 52
oceny krytyków
Matrix
powrót do forum filmu Matrix

wszystko w temacie. Czy Polacy rozumieją ten film?

ocenił(a) film na 7
Legstrong

Z pelna swiadomoscia fabuly i przeslania nie widze najmniejszego powodu zeby dac temu filmowi oceny wiekszej niz 7.
Osobiscie natomiast zadalbym inne pytanie - czy to, ze chamerykanie i podupadajaca europa zachodnia ocenily cos wyzej od Polakow to znaczy, ze to ci drudzy popelniaja blad? ZROZUMIENIE przeslania Matrixa to jedno - podniecanie sie bo komus sie WYDALO, ze rozumie film to drugie. Tyle w temacie

Zuku1916

A ja widze jak najwiekszy powod zeby ten film mial ocena wieksza niz Twoja. Po prostu roznica w guscie, w odbiorze i nie doszukiwalbym sie tu nadmiernej zachodniej mcdonaldyzacji. Nikt tu sie nie podnieca, chyba ze Ty. Wg mnie ocena filmwebowa jest niewspolmierna.

ocenił(a) film na 7
Legstrong

Nie naskakuj na mnie kolego bo i ja nie naskakuje na Ciebie. Z tym podniecaniem się nie zrobiłem aluzji względem Ciebie personalnie, ale wobec wszystkich którzy całkowicie stracili głowę dla tego filmu (a jest mnóstwo takich osób na zachodzie) i stworzyli sobie sami matrix'a, mówiąc ciągle o tym jaki ten film jest wspaniały, a jednak nigdy nie czyniący żadnego kroku w celu zmiany ich prawdziwego życia. Dla mnie Matrix to jednak tylko film i jako taki podlega rygorystycznej ocenie ( 7/10 w mojej najpoważniejszej skali, gdyby ktoś chciał mi zarzucił, że mam ewidentnie słabsze filmy ocenione wyżej. Gdyby wszystkie filmy tu oceniać jedną miarą to dałbym uciąć sobie rękę, że tylko kilkaset produkcji przekroczyłoby granice 5/10). Jeżeli wywołał w Tobie silne wrażenie to bardzo się cieszę, sam uwielbiam filmy które mnie "dotykają", a przyznasz, ze takich nie ogląda się codziennie. Jednak wrażenie to nie wszystko. Za samą idee i efekty specjalne zdecydowanie 10, za rażące w moim przekonaniu błędy w scenariuszu, przeciętną grę aktorską i kilka innych elementów 5/10, więc łatwo wyznaczyć średnią.

ocenił(a) film na 10
Legstrong

Wiesz, jeszcze do niedawna ten film w TOP100 i miał ponad 8,20. Niestety dostęp do netu i oceniania dostały dzieci z podstawówki, którzy nie rozumieją, że ten film powstał prawie 15 lat temu. Ten film zmieniał świat kinematograficznego kina i spojrzenia na działa sztuki filmowej. Jednak nie wszyscy to pojęli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones