PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33246}
7,4 94 135
ocen
7,4 10 1 94135
7,2 22
oceny krytyków
Chicago
powrót do forum filmu Chicago

UWAGA! Post zawiera śladowe ilości spoilerów.

Już pomijam świetną muzykę, aktorów i całą tę rozrywkę, jaką film zapewnia. Chciałam napisać, że ten film, wbrew pozorom, przeraża. Serio. Osobiście miałam ciary w finałowej scenie, kiedy uświadomiłam sobie, jak wygląda sytuacja - zło triumfuje wśród lamp i cekinów, wesoło sobie nucąc. Wyrachowane morderczynie (blondynka to, eee... rozwiązła córa Koryntu, czarna to dwulicowa, pogardzająca ludźmi żmija) zdobywają sławę i pieniądze, a ich występ z uśmiechem na twarzy obserwuje skorumpowana Mamuśka (miałaś stać na straży prawa, o, przekupna!) i cyniczny do granic obrzydliwości prawnik (oszust, kłamca i interesowny chciwiec, który umiera ze śmiechu, opowiadając w restauracji panienkom "przezabawną" historię zdradzonej kobiety, która pod wpływem emocji stała się mordercą i wpakowała się do kryminału). Może i głupi, ale wierny, gotowy żebrać by pomóc niewiernej małżonce Amos zostaje potraktowany jak śmieć, Hunyak, jedyna niewinna, kończy na stryczku - w finale oboje są całkowicie zapomniani. Bo i po co pamiętać, zwycięża ten, kto nie zawahał się poodgryzać innym głowy w drodze na szczyt. Co za fatalne zakończenie, mimo radosnej muzyki i atmosfery zabawy niesamowicie przygnębia.

Pozdrowienia i niech kisiel kawowy będzie z Wami ^^

ocenił(a) film na 9
Kazik_chan

Bo takie też było ( i jest nadal) Chicago - miasto wielkiej szansy. Niestety przetrwają w nim osoby potrafiące dobrze kombinować a nie te uczciwe, dla których najważniejsze jest życie zgodne z przyjętymi normami. To taka współczesna dżungla, w której przetrwa najsilniejszy... i właśnie to oddaje ten film:)

Smutne, ale prawdziwe;)

Kazik_chan

Świetnie to ujęłaś! Miałam te same odczucia oglądając film. Tak jest wszędzie. Sprytnie ukazane zło staje sie "dobrem" i jest podziwiane

ocenił(a) film na 8
Kazik_chan

To też kwestia manipulacji i konfiguracji. Bo w tym musicalu, historia płytkiej, tępej dziwki z dyskusyjnym talentem wokalnym, pokazuje, że opowiastkę o mordercy, można doskonale uplastycznić. Wystarczy to samo zdarzenie inaczej opowiedzieć, użyć lepszych słów. A świat i tak to kupi, hołdując zasadzie: nie ważne co mówią, byle mówią...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones